Milovaný rebel s fantastickým zmyslom pre des a hrôzu a jeho celkom milý psychopat

Tak tohto týpka som vyhliadla ešte na výške. Môj typ nebol ani zďaleka, ale čuduj sa svete, zapáčil sa mi. Bum! Láska na prvý pohľad prišla ako blesk z jasného neba. Sťa tornádo, čo všetko prevracia hore nohami. Pri ňom všetko bolo aj hore nohami. Jednoducho všetko naruby 😀

Objavil sa ako tornádo, čo všetko prevráti naruby

Nik nebol taký ako on. Nik nekecal tak ako on. Dovtedy to boli iba sladké rečičky, či turbulentné story, v ktorých sa aj tak všetko zlo na dobro obrátilo. A aj keď nie, čo už??? Jedna baba musí zvládať aj katastrofy ľavou zadnou, ak chce čosi aj zažiť, no nie???

On bol však úplne iný. Hru na čiernu a bielu ako tí druhí  vôbec nehral. Ponúkal farby, celú škálu farieb, ktorými hralo jeho tajuplné temné srdce. Ani raz nedodržal slovo. Dohodnuté plány menil permanentne a Ty si si jakživ nebola istá, na čom s ním vlastne si.

Išiel ma šľak trafiť, a predsa som z neho nemohla. Nedalo sa inak. Bol ako nejaký kúzelník, čo ma doslova opantal do svojich osídiel, z ktorých nebolo úniku. Bola som z neho totálne namäkko a hoci to so mnou hral na všetky možné i nemožné strany, ja som sa zamilovala, hlboko a úprimne.

A potom mi rebel odišiel.  Stratil sa z môjho života sivej a ničím nezaujímavej myšky vari aj na niekoľko dlhých rokov. Nepovedal, aby som zabudla a jeho osobu nehľadala, no ja som po ňom nepratala aj tak. Verte či nie, ale tak trochu som sa obávala 😮

Bála som sa akoby dopadlo naše stretnutia číslo dva. Klasika, poviete si, opäť raz klasika nad klasiky. Dobré a milé dievča stretne poriadne čertovského rebela a zrazu sa jej roztrasú kolená a dostane strach, čo len z toho bude.

Neviem, možno to ani taká veľká láska nebola, lebo sa mi podarilo priam nemožné a klamala by som, že som sa na tom nadrela ako ťažný kôň. Zabudla som a šlo to ľavou zadnou. Avšak čosi z neho mi v osamelom srdci predsa len zostalo. Bol to taký sladký darček na rozlúčku presne na jeho spôsob 🙂

Svojím perom sa na čiernu a bielu nehráva a nič nenecháva také, ako by si čakala 🙂

Od jeho čias neberiem len na sladké rečičky milencov. Neohúria ma len tie turbulencie, čo ťa nielenže vynesú raz hore a inokedy zasa dole, ale i do všetkých možných svetových strán. On ma naučil vnímať veci a deje úplne inak. Otvoril mi bránu do celkom iného sveta, do temného sveta vlastných myšlienok.

Pred časom sa mi Pavol Rankov zjavil v mojom živote opäť, teda v mojom počítači, aby som bola presná. Hneď sme si zaspomínali na staré dobré časy i na náš krátky, naozaj krátky čitateľský románik. Tentokrát ma prišiel ohúriť svojím románom Miesta, čo nie sú na mape, ktorý mu vyšiel ešte minulý rok a pýši sa 238 stranami.

Úplne na prvý pohľad by mi to k nemu úplne nešlo. Marek a Natália, dvaja slovenskí študenti v Olomouci, vedú celkom obyčajný život. Majú po štátniciach a plánujú prázdninovať na Slovensku u jej rodiny, kde bude Marek obklopený samými krásnymi ženami, z ktorých bude škaredé kačiatko práve  jeho Natália 😮

Celé sa to odohráva na miestach, ktoré by si na mapách hľadala ťažko

To, že táto prudko zamilovaná dvojica začína byť sexuálne aktívna až teraz po troch rokoch chodenia, ťa šokuje azda najmenej. Je to jedna z mála vecí, ktoré sú v príbehu ešte relatívne normálne. Teda ak neberieme do úvahy život na farme jej rázne babky, ktorý by sa tiež mohol označiť  za ako tak normálny 😀

Celé sa to začne ešte skôr, než sa táto dvojica vôbec prihlási o slovo. Na prvých stránkach máš totiž do činenia s poviedkou asi dvanásťročného chalana, ktorá sa stane jedinečným štartérom bizarných udalostí. Celkom nevinný dej v nej vyústi do hotového hororu, ktorý sa pohybuje kdesi medzi realitou a ozaj šialeným snom.

Je to ako sopka, ktoré zasiahne všetko živé. Je to ako búrka, ktorá možno bola a možno nebola. Marek skutočne nevie. Má v jasno iba v určitých momentoch, inak je všetko zahalené v hmle a jediné, na čo sa zmohol, je napísať o tom bizarnom dni tú šialenú poviedku.

Krátke poviedky z jeho pera ti budú celkom iste pripadať ako bláznivé výplody chorej mysle. A predsa ťa čosi v nich bude neuveriteľne baviť. Sú ako poodhalenie psychopatických pocitov hlavného hrdinu. Sonda do útrob jeho mysle, v ktorej dávny príbeh ožíva závratnou rýchlosťou, len čo sa opäť zjaví na mieste, ktoré na mape nie je.

Bude to obeť, ktorú len naháňa duch dávnej minulosti, alebo rovno psychopat???

Aj sex je tu iný a ty postupne prichádzaš na to prečo. Žiaľ, už bez Natálie. Marek sa pred ňou zatvára, presne tak ako sa pred nami jeho chorá myseľ otvára. Presne takto si to Rankov vymyslel a baví to, opäť. Jeho hrdina je možno obeť a možno de facto psychopat s geniálnym zmyslom pre poviedky práve z tohto súdka.

Prečítať si ich rozhodne nie je žiadna strata času 🙂

Netreba sa ich báť

Juli

https://pixabay.com/sk/vidieku-d%C3%A1%C5%BE%C4%8F-b%C3%BArka-blesk-tornado-2189183/

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Slovakia_location_map.svg

https://pixabay.com/sk/fant%C3%A1zia-hmla-stra%C5%A1ideln%C3%A9-mystick%C3%BD-2847724/

https://pixabay.com/sk/pokr%C4%8Den%C3%BD-papier-papier-pero-trash-1852978/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*