Vyskúšaj si zaľúbenú desinu a preskúšaj samu seba zo známych i neznámych knižných romancí :-)

Ľudkovia, je máj – lásky čas a hoci slová tej piesne mi teraz ako na potvoru na um neprídu, jedna vec je istá ako guľomet. Lásky je ešte stále málo a sotva stačí pre tento celý svet.

Bez servítok je ich možné čítať iba na vlastné riziko…

A preto dnes žiadne keci od veci, niet času, aby hus vyčkala klasu a chytro na vec. Takže láska ako hrom udrela do knihy a stvorila nielen kopu slaných vreckoviek v koši, ale aj nejeden slávny pár, o ktorom sníva dievčenské srdce nejedno. Spoznáš túto zaľúbenú desinu???

Zaľúbená jednotka

Kde bolo, tam bolo zakázaná láska príbeh stvorila. Z pera toho najväčšieho vášeň ako najsladší sen vznikla, hádka dvoch rodín nejedna v ňom vynikla. Tam kdesi láska nesmrteľná sa zrodila. Vieš a či nevieš, na ktorom mieste sa to celé odohráva?

k) V neapolskej záhrade

l) Na veronskom balkóne

m) Na zámku v Terste

Zaľúbená dvojka

Čítať o láske z dávnych dôb nikdy nie je na škodu. Nielenže vidíš ako to tam celé fungovalo, ale na vlastné oči sa môžeš presvedčiť ako to fungovalo medzi ženou a mužom. Slovensko v tomto nijako nezaostáva a svetu ponúka historické romány z pera Jany Pronskej. Jedným z nich je aj o žene…

a) Janičiara

b) Kupca

c) Kata

V knihe sa láska skutočne pohybuje medzi nebom a zemou 🙂

Zaľúbená trojka

Litika nepozná hranice a taký román už vôbec nie. Aj tak sa mohla zrodiť láska na pokraji života a smrti. Milostný trojuholník v zložení obyčajné dievča – upír – vlkolak a jeho štyri časti pozná a čítal azda každý milovník nadpozemských lovestory. Spomenieš si, čo Edward pri Belle nedokázal?

p) Pozerať jej priamo do očí

r) Počúvať zvuk jej zvodných pier

s) Čítať jej myšlienky

Zaľúbená štvorka

Tento test by sa asi ťažko zaobišiel bez azda najznámejšieho dievčenského románu  všetkých čias. Slávne osudy obyvateľov ostrova princa Eduarda priniesli až osem častí. Posledný ôsmy sa odohráva až v krutých časoch prvej svetovej vojny. Spomeň si však na tie minulé. Vedela by si, v ktorom dieli sa Anna s Gilbertom sťahujú do svojho domu snov?

i) v treťom

j) v štvrtom

k) v piatom

Zaľúbená päťka

Uhádneš pod akým stromom sa ich láska zrodila???

Nie je tomu ani tak dávno čo ženské srdcia opantal ďalší skvelý bestseller. Išlo o jedného malého Nóra, ktorý sa musel presťahovať za veľkú mláku, aby tam spoznal svoju osudovú lásku. Akurát je na vrchole šťastia, keď sa musí vrátiť späť a žiť na opačnom konci zemeguli. Pod akým stromom padol bozk tejto smutne krásnej dvojice?

z) Jabloň

a) Čerešňa

b) Hruška

Zaľúbená šestka

Je jeden príbeh prudko romanticky, kedysi snom ženy každej býval. Skutočná majsterka pera môže zaň.  Najprv nenávisť, neskôr k nenávisti i láska pridaná, takto si jedna anglická deva svojho Pána Darciho našla. Uhádneš, ako sa volá román, ktorý o tejto nezabudnuteľnej láske napísala Alexandra Potterová?

h) Dokonalý večer

i) Parádny výlet

j) Dokonalé rande

Zaľúbená sedmička

Bol náš úplne prvý a hoci ho na mojom blogu ešte zatiaľ nenájdeš, jeho maminu už áno. Nemaj však strach, už si o ňom čo to počula, hoc iba v školskej lavici, kde si ho každý musel prečítať. Pamätáš si, ešte na mená zaľúbencov, ktorí v ňom museli prekonať nejednu prekážku na ceste za svojim šťastím?

Niekedy je to ako v rozprávke, pretože láska je rozprávka sama 🙂

d) Katarína a Imrich

e) Viola a Imrich

f) Viola a Ferdinand

Zaľúbená osmička

Dôkaz jasný ako facka. Aj červená knižnica sa červená, keď ju ovládnu títo dvaja. Je ešte len študentkou, keď náhoda chce, aby s ním robila rozhovor. No ani jeden z nich netuší, čo z toho vznikne – či len sex na pár nocí alebo láska na celý život či. Na  akú rozprávku sa ti to tak trochu podobá?

b) Janko a Marienka

c) Snehulienka a sedem trpaslíkov

d) Červená čiapočka

Zaľúbená devina

Ba nedá sa obísť ani najznámejšia znalkyňa ženských sŕdc v súčastnosti, ktorá klame už len samotným menom. Na lacné ženské romány z jej pera láskavo zabudni! Naopak, je v nich riadna hĺbka a ten, kto ju postrehne, zažije čosi neobyčajné. Vedela by si, ktorý jej román rozpráva príbeh lásky hollywodskej herečky a nádejného politika a kde sa táto láska zrodila?

a) The Star, na svadbe

b)The Sun, na krstinách

c) The Month, na pohrebe

Zaľúbená desiatka

A teraz niečo osobné. Na túto babu som prišla len pred nedávnom a okamžite mi ukradla srdce. Je to Angličanka a jej romány sú jasným dôkazom, že kniha z tohto kúta zeme má čosi do seba ešte aj dnes. Jej knihy mám aj na blogu a skús, či uhádneš, ktorá jej nepatrí?

Aj láska je občas záhadná ako tajnička, uhádneš túto???

r) Most lásky v Paríži

s) Posledný list od milenca

r) Dievča, ktoré si tu zanechal

 

Vieš nevieš??? Skúšaj a určite sa ti podarí doplniť tajničku: ….. .. …, tak si ju váž.

Veľa šťastia

Juli 🙂

Pomôcka: blog ti veľa napovie 😀

https://pixabay.com/sk/vreckovky-box-zdravie-tempo-1376513/

https://pxhere.com/cs/photo/1081403

https://pixabay.com/sk/%C5%BEena-mesiac-milova%C5%A5-2112048/

https://pixabay.com/sk/rozpr%C3%A1vky-die%C5%A5a-les-zelen%C3%A1-%C5%BElt%C3%A1-2752354/

https://pxhere.com/sk/photo/457869

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*