Možné i nemožné: Zo sivej myšky sa môže stať tiež najväčšia baletka jeho srdca

Snáď to veľmi dobre poznáš aj sama. Si mladá baba, čo má kamošov celú kopu, alebo aj nie? No tak dobre, si trošku utiahnutá mladá baba, ktorú prezývajú tak familiárne sivá myška a jeden dobrý kamoš ti k životu musí stačiť…

Pokiaľ si aj Ty sivou myškou, netráp sa, láska si ťa nájde aj tak…

Ibaže ako na potvoru nestačí! Teda stačil by celkom úplne, kebyže bol niekto úplne, ale že úplne iný. Niekto o kom snívaš noc čo noc a desí ťa predstava, že nikdy v živote neochutnáš jeho zvodné pery, respektívne ty veľmi dobre vieš, že ich jakživ neochutnáš.

Viem, ako ti je. Je úžasný, je krásny, je IN, je cool a je ako hviezda na nebi, ktorú nie a nie chytiť. Bolí to, tak veľmi to bolí. Zamilovala si sa prvý raz v živote a hneď aj do anjela, čo nikdy nebude tvoj a ty by si mala naňho čo najskôr pre vlastné dobro zabudnúť.

Priam nemožné, keď ho vídaš deň čo deň a tvoj pán Dokonalý sa ti na každom kroku pletie popod nohy. Tak sa zdá, že nemôže sa ti nič horšie stať ako to, že je tvojím spolužiakom a ty sa musíš krotiť ešte aj na hodinách.

Je to tak??? Tak to si predstav, že by to nebol tvoj spolužiak, ale rovno milovaný starší braček tvojej najlepšie kamošky. Kukaj na tú rovnicu. Viditeľnosť idola zaručene sto percentná, kým šanca na lásku je prakticky vždy nulová, to je teda vážne smola.

Čo na tom, že je starší? Dva tri rôčky by bola ešte tá najmenšia pohroma. Oveľa horšie je, že tvoja láska je predsa len veľkým bratom osoby, ktorá ti možno momentálne rozumie azda najviac. Pokaz to a prídeš o oboch, teda ak ťa tvoj princ berie aspoň ako malú sestričku, čo je už fakt celé zle.

Nie je princeznou, iba baletkou, ich osud je však podobný 🙂

Pripomína ti to niečo? Inak aj mne, lenže ťa tentoraz asi budem musieť sklamať. Trampoty so starším bratom naj kamošky nemá iba princezná Mia, ale aj Mia, inak celkom obyčajná možná budúca baletka. Jej príbeh pochádza od Federicy Bosco a nájdeš ho v románe s názvom Zamilovaná do anjela (po tal. Innamorata di un angelo, 2012, 318 strán) 🙂

A kto tá druhá Mia je? Vlastne ti bude tak trochu pripomínať slávnu princeznú Miu. Aj ona je z miešanej rodiny, tentoraz však ide o potomka Talianky a Angličanky. Možno ťa ani tak veľmi neprekvapí, že aj ich manželstvo skrachovalo pekne dávno a mama aj otec si žijú svojím vlastným životom.

Čerešničkou na torte je však určite rázna stará matka, ktorá chce mať ako inak svoju jedinú vnučku pod palcom. Tá sníva o slávnej kráľovskej baletnej škole, na ktorú doma prachy nie sú. Mama však skloniť hlavu a pokorne prosiť zásadne odmieta, a tak sa obetuje samotná Mia, čo jej baletnú kariéru obráti totálne hore nohami 🙂

Čím ťa táto kniha ale brutálne opantá, je tá najväčšia analógia aké len môže byť. Princezná sa svojmu denníku žaluje z lásky k Michaelovi, Lillinmu bratovi. Takmer na navlas rovnakú ľúbostnú zápletku staví aj Bosco, keď sa baletka Mia už dlhé roky trápi kvôli láske k Patrickovi, bratovi svojej najlepšej kamošky Niny.

Je ťažké nemilovať anjela v ľudskej koži, ak ho vídaš deň čo deň, je to priam nemožné.

Kým si ju nevšíma, je všetko v pohode, teda až na to, že sa dievča umára márnou láskou k svojmu anjelovi, ktorý je inak vzorom dobrého syna, skvelého priateľa a aby mohol pomáhať iným ešte viac, dá sa dokonca aj k armáde. Proste, presne ten typ hrdinu, ktorého je priam nemožné nemilovať 🙂

Všetko je inak, keď pán Dokonalý odhalí svoje karty a z malej sestričky sa stáva najväčšia láska jeho nabitého života. Miin sladký sníček sa jedného pekného dňa stane nádhernou skutočnosťou a ona sa z ničoho nič ocitá nielen v siedmom nebi, ale aj pred jednou obrovskou dilemou.

Doteraz  bol balet tou najväčšou vášňou jej mladého života. Práve doň vkladala všetky svoje márne nádeje nenaplnenej lásky. Teraz sa karta obrátila a nádejná baletka sa musí rozhodnúť. Čo je jej prednejšie? Balet a sen, na ktorom tak tvrdo drela a ešte stále aj drie a čí láska, o ktorej snívala toľko nocí, že sa premenila v najkrajšiu realitu jej života???

Alúzie na slávnu knižnú odyseu Meg Cabot ti vyrazia dych a objavia sa hneď, len čo sa do Boscovej románu začítaš. Tá však iba preniesla určité oporné body príbehu zo San Francisca do Anglicka a podáva svoju vlastnú verziu nie tak celkom platonickej lásky stredoškoláčky Mii. Pokiaľ ťa šokovali, hľadaj odlišnosti. Tie ťa dostanú ešte viac 🙂

Tanec ich lásky síce druhým Denníkom nie je, ale rozhodne nebudeš ľutovať 🙂

Ibaže nečakaj od toho zase priveľa! Taliansko-anglický Denník princeznej to zasa nie je a princezná baletku totálne valcuje. Je to skôr skvelá ľahká oddychovka vhodná na letné leňošenie pri vode. Skrátka dievčenský románik o veľkej láske s veľkou hĺbkou…

 

Niekde uprostred

Juli 😀

https://pixabay.com/sk/rat-my%C5%A1-hlodavec-%C4%8Dokol%C3%A1da-16927/

https://pixabay.com/sk/baler%C3%ADna-modern%C3%A9-v%C3%BDkon-tanec-balet-1734980/

https://pixabay.com/sk/silueta-tanec-drah%C3%A1-vz%C5%A5ah-rados%C5%A5-1487281/

https://pxhere.com/sk/photo/623166

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*