Ako zažiť romantický šepot pod mohutným bukom?

Je máj, no dobre asi trochu predbieham, ale skús si zavrieť oči a ten máj si predstaviť. Je máj a Ty sa ocitáš sa na rozkvitnutej lúke s krásnymi kvietkami. Na oblohe niet ani mráčika a slnce si veselo pláva po belasom nebi.

Pod stromom lásky milencov vidieť len sotva…

Rovno prostred lúčnych kvietkov si tróni majestátny mohutný buk. Jeho listnatá koruna vetví do široko-ďaleka a veľmi bedlivo chráni všetko, čo sa deje pod jej pyšnými konármi. Preto ich na prvý pohľad ani nevidieť. Navyše májové slnce ich svojím večne svetlým plášťom zahaľuje.

Musíš podísť bližšie, aby si ich v tomto jase objavila. Nevšímajú si ťa Sedia si opretí o bukový kmeň strom a svet vôkol nich ich vôbec nezaujíma. Ona a on.  Opretý je však iba on. Ona mu leží v náručí, mlčky pozoruje jeho vášnivú tvár, hľadí do jeho nežných oči a trpezlivo počúva ten milovaný mužný hlas.

Číta jej. Vidíš otvorenú knihu v jeho šľachovitý rukách. Zaiste nejaký román, kde sa píše o láske, alebo ešte lepšie, nejaká romantická báseň, v ktorej sa básnik vyznáva zo svojho vrúcneho citu.

A možnože on je sám autor tých ľúbostných veršov, čo číta práve tej vyvolenej, ktorej boli určené. Myslel na ňu, keď písmenko po písmenku kládol na papier svoje city a vymýšľal stále krajšie ódy na svoju lásku 🙂

Má šťastie, teraz už nik srdce do kôry nevyreže, alebo žeby áno? 🙂

Dievčina má jedno nesmierne šťastie. Má muža, ktorý by pre ňu vari zniesol aj modré z neba a ak jej už nečíta svoje vlastné verše, aspoň jej číta o tej veľkej a nádhernej láske, ktorú aj sám nosí v srdci.

Toho sa ja nikdy nedožijem, lebo mne sa niečo také nikdy stať nemôže, povieš si možno trpko. Môj priateľ ledva zoberie cez rok do rúk knihu a keď sa aj tá udalosť pritrafí, určite to nie je kniha o láske.

A on a poézia??? Mám sa chuť zasmiať. Vôbec si totiž neviem predstaviť, že by mi niekedy recitoval verše o láske 🙁

Milenci spod buka ti vŕtajú v hlave a nedajú pokoja a nedajú. Ako ho len nahovorila a ešte k tomu v dnešných časov, keď sa čítanie poézie nenosí? Vtedy sa prizrieš bližšie a hneď máš v tom jasno. Podľa oblečenia to vyzerá na také 19. storočie a vtedy sa dali muži aj na romantiku nahovoriť.

Chcem to vrátiť späť a aspoň na chvíľu zažiť to, čo ona. Nechcem jej len zavidieť a v tichosti sa prizerať na tú galantnosť, ktorej sa ja jakživ nedočkám. Aj ja chcem so svojím drahým čítať. Čo ja viem možno by mi stačil aj ten jeho Dán, len nech sme spolu a robíme niečo spolu ako pár, lenže ako na to???

Čo vtedy bolo sladkou ružou, teraz je iba pichľavým tŕňom 🙁

Nič nie je také čierne ako vyzerá a ak sa chce, všetko sa dá. Len treba fakt vedieť ako na to, aby ťa na ceste za romantickým snom neprekvapil ani ten najmenší háčik a to ani v podobe super moderného partnera 🙂

Poznáš to, krok za krokom!

Kedysi sa dievky mali. Naším starým a prastarým mamám stačilo skutočne len málo a romantiku mali na dennom poriadku. Aj také romantické chvíle s milým, z ktorého pier počúvali príbehy o láske, či ľúbostne verše vášnivých sŕdc, zažívali oveľa častejšie ako by sa nám kedy vôbec snívalo.

Dnes sa však žije úplne inak. Máme tablety, smartfóny, telky a v nich vždy nejaké športové prenosy. A máme aj chlapcov modernej doby!!! Nemôžeme od nich predsa chcieť, aby v romantike predbehli svojich starých otcov teraz a hneď. Step by step tu funguje dokonale. Nepotrebuješ ho nútiť a tým pádom mu aj to pekne krásne znechutiť. Vedz, pomaly ďalej zájdeš 🙂

Niečo za niečo

A teraz nemyslím na mojkanie v postieľke, to si môžete nechať na neskôr. Sleduj svoj cieľ a kúp mu knihu, aby si ho na tú tvoju vysnenú romantiku naladila. No nie takú, čo sa páči tebe a ktorú by si si prečítala práve ty…

Priblíž sa ku nemu, neboj sa spraviť krok do jeho náručia a knižnice

Kniha by mala zaujať tvoju polovičku. Dokáž mu, že ho fakt poznáš ako vlastné topánky a kúp mu niečo z toho jeho súdka. Niečo, čo ho fakt, ale že fakt môže baviť. Čo prečíta na jeden šup a ty zaboduješ, lebo ťa ešte aj za skvelý výber pochváli…

Zlaď sa s moderným mužom

Kúpila si perfektnú novinku presne podľa jeho gusta a nič z toho? Tvoja rybka na háčik nezabrala a kniha zostala ležať na stole? Nič to. Nezúfaj a skús to trochu inak!

Nechce si ju prečítať ani za ten svet? Fajn tak si ju prečítať aspoň ty. Hovor mu o nej. Povedz, aká je skvelá a prečo by sa mu páčila. Rob to len tak medzi rečou, aby to ani náhodou nevyzeralo, že sa mu čosi vnucuje. Stavím sa, že ani nebudeš vedieť ako a už prichytíš pri čítaní 🙂

Zlaďte sa aj v čítaní

Aj on rád číta, len celkom inú literatúru než ty? A máš strach, že sa v četbe nikdy nezladíte, hoci ty by si tak veľmi chcela? Žiadny strach a opäť sa riaď heslom krok za krokom 🙂

Obyčajné čaro okamihu… nič krajšie nepoznám 😀

Skús ochutnať jeho knihy a aspoň o chlp sa k jeho čitateľského vkusu priblížiť. Určite máte toho spoločného viac než dosť a stopro naďabíte na knihy, v ktorých sa obaja nájdete. Potom je to už veľmi jednoduché. Stačí sa mu len večer uvelebiť do náručia a započúvať sa do milovaného hlasu.

Obyčajne čaro okamihu

Môže to prísť celkom nenápadne, len tomu nechaj voľný priebeh. Možno na tento článok dávno zabudneš a jedného dňa si len tak vezmeš do ruky knihu, možno nejakú zbierku básní.

Objaví ju a prečíta ti pár veršov len tak, lebo si jeho milovaná a ty sa budeš cítiť priam nádherne. Toto nie je žiadne sci-fi. Zažila som to na vlastnej koži a bol to ten najkrajší zážitok z čítania, aký som mohla kedy zažiť.

Ako teda prežiť romantický šepot pod mohutným bukom?

Pod takým stromom sa nedá iba bozkávať, aj čítanie vo dvojici je super 😀

Nepotrebuješ romantiku starých otcov, stačí len pár jednoduchých krokov.

Na niečo za niečo pristúp, bombastickú knihu svojej láske zakúp.

S moderným mužom zlaď sa, čítať jeho milované knižné lahôdky neboj sa.

A na záver to najlepšie, obyčajné čaro okamihu býva..

to najkrajšie,

Tvoja Juli 🙂

https://pxhere.com/cs/photo/950231

http://www.publicdomainpictures.net/view-image.php?image=41274&picture=&jazyk=CS

https://pixabay.com/sk/l%C3%A1ska-p%C3%A1r-p%C3%A1r-v-l%C3%A1ske-z%C3%A1pad-slnka-1683144/

https://pixabay.com/sk/l%C3%A1ska-zomrel-kr%C3%AD%C5%BE-t%C5%95nie-koruna-699480/

https://pixabay.com/sk/valentine-srdce-l%C3%A1ska-tvare-srdca-3061479/

https://pixabay.com/sk/ru%C5%BEe-kniha-star%C3%A9-knihy-kvet-ru%C5%BE%C3%AD-2101475/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*