Úplne obyčajný princ na bielom koni a jeho tajomstvo

Určite to nevyzerá na otázku, ktorú by niektorí z nás chceli počuť akurát v týchto dňoch, ale ako by malo vyzerať vaše dokonalé rande? A vôbec máte svoju vysnívanú polovičku? Možno práve teraz sedí pri vás v kresle a pozerá sa na telku a možno to s vami dopadlo úplne, ale že úplne inak 🙂

Nech sú aj vaše Vianoce romanticky čarovné 🙂

Nespomínam to len tak pre nič za nič. Hovorí sa, že je tu čas, kedy sa aj zázraky dejú a romantické duše neprestavajú veriť, že sa práve v tento čas stane niečo nádherné. Rojčia o princovi na bielom koni, čo ich deň čo deň bude unášať do krajiny snov.

Prečo by aj nie??? Vianoce sú predo dvermi a vtedy sa môže udiať naozaj čokoľvek. Už celé stáročia veríme v magické čaro týchto sviatočných dní. Neprikladáme im zázračný význam iba v hospodárstve, či v domácnosti, ale aj v láske samotnej…

Každý ju máme vybájenú. Veľmi dobre vieme, ako by mala vyzerať práve tá naša a okom duše jasne vidíme tú našu naveky spriaznenú dušu, hoci ju ešte ani len nepoznáme.

Už teraz vieme, ako by mala naša budúca polovička vyzerať, ako by sa mala správať, čo by mala cítiť, ako by mala konať, či na koho sa podobať. Pevne veríme, že nikdy sa nebudeme môcť zamilovať do niekoho, kto naše kritéria spĺňať nebude. Ten bude automaticky z kola von 🙂

Lenže bacha!!! Takto vianočné kúzlo skutočnej lásky nefunguje. Takto nefunguje žiadne kúzlo nijakej lásky. Láska na princípe vyberiem si toho, koho ja chcem a iného či inú mi za nič na svete nedávajte, nepracuje.

Autorka svoju hrdinku vyšle do Anglicka, aby pochopila o čom to celé je…

Aj Emily z New Yorku sa v láske kruto mýlila. Od osudu si želala iba takého muža, čo by sa podobal na jej milovaného pána Darcyho, hrdinu jej obľúbeného románu od Jane Austenovej Pýcha a predsudok.

Iná autorka Alexandra Potterová, ktorá dýchla život práve jej, ju však v svojom románe Dokonalé rande (po ang. Me and Mr. Darcy, 2013, u nás 2013, 342 strán) z tohto strašného omylu raz dva vyvedie.

Po viacerých vzťahových pohromách svoju hrdinku vysiela až do samotného Anglicka, aby tam kráčala po stopách svojej milovanej spisovateľky. Emilly sa totiž rozhodne  zúčastniť zájazdu po anglickom vidieku, na ktorom kedysi slávna Jane Austenová nielen žila, ale aj tvorila 🙂

Ba ani mexický lov na mužov, na ktorú ju volala kamoška, by pre ňu iste nebol takým šokom ako autobus plný starších dám, ktoré majú len jedného jediného hrdinu. Ako inak je ním zrovna charizmatický a vždy šarmantný pán Darcy, ktorého osudy všetky dobre poznajú len zo svetoznámeho románu.

Emilly je z nich rozhodne najmladšia, no s úsmevom si v Londýne sadá do autobusu a s oveľa staršími dámami sa vydáva za svojím milovaným papierovým hrdinom. Veď ak sa už jedná o jedinú možnú lásku jej života, čo tam  po niečom takom nepodstatnom ako je vek?

V autobuse sa musí len a len rozčuľovať 🙂

Započúva sa do slov enegrickej sprievodkyne, ktorá jej niekoho strašne, ale strašne pripomína. Spolu s pani na vedľajšom sedadle prežíva jej milú malú romancu, keď jej roztomile dvorí ich šofér a každú chvíľu sa len a len rozčuľuje 🙂

Kto preboha na tento nádherný výlet, ktorý ju má priviesť na miesta blízke jej  srdcu, pustil toho človeka? Je arogantný, bezohľadný, schopný zničiť krátke šťastie jej novej priateľky a je to chlap, poriadne odporný chlap.

Presný opak romantického a šľachetného pána Darcyho, o ktorom akurát tento cynický novinár píše článok. Len preto sa mu ušlo miesto v autobuse, kde našej Emilly riadne lezie na nervy už od prvej chvíle.

Sú ako oheň a voda. Zdá sa, že cynický novinár Spike v živote nemôže byť životnou láskou takej romantickej duše akou je Emilly. Jej vyvoleným by mal byť rozhodne niekto ako slávny literárny hrdina, ktorý je snom minimálne každej druhej ženy. Len s ním si vie predstaviť svoje dokonalé rande 🙂

Ibaže jedno super dokonalé rande je jedna vec a celý život po boku drahej a milovanej bytosti vec druhá. Načo Emilly prichádza len krok za krokom, to už Alexandra Potterová veľmi dobre vie.

Jej odkaz však neznie, že niečo ako princ na bielom koni či princezná so zlatou hviezdou na čele neexistuje. Existuje, no možno to nie je práve ten, o kom toľkokrát snívame, a to nielen vo vianočnom čase.

Princ na bielom koni je ten, kto babu miluje bez výhrad 🙂

Princ na bielom koni, či princezná so zlatou hviezdou na čele je predsa iba celkom obyčajný človek, čo stojí po našom boku v dobrom i v zlom a miluje nás presne takých, akí sme. A presne toto je to pravé…

….vianočné kúzlo lásky

Vaša Juli 🙂

 

https://pixabay.com/sk/k%C3%B4%C5%88-zviera-konsk%C3%BD-biely-k%C3%B4%C5%88-2495578/

https://pixabay.com/sk/vianoce-sneh-tapety-zimn%C3%A9-viano%C4%8Dn%C3%A9-2894445/

https://de.wikipedia.org/wiki/Lyme_Park#/media/File:The_Cage,_Lyme_Park,_Cheshire,_September_2013.jpg

https://pixabay.com/sk/lond%C3%BDn-brit%C3%A1nia-autobus-%C4%8Derven%C3%A1-2084138/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*