Novodobá červená čiapočka pohľadom vlka

E L James: 

Grey

Túto celkom iste poznáte. Červená čiapočka si spokojne kráča lesom. Rada by čím skôr prišla k domčeku starej mamy, pretože les môže byť pre také malé dievčatko poriadne nebezpečný, ako jej neraz vravela mamička. Nespieva si, snaží sa byť nenápadná, no aj tak sa jej z ničoho nič do cesty postaví vlk, veľmi huňatý vlk.
Čo si teraz len má červená čiapočka počať? Drobce to vedia celkom presne. Jej osud poznajú do najmenších detailov. Len nám dospelým to akosi vŕta v hlave. Za normálnych okolností by mala červená čiapočka utiecť, niekde sa skryť a na vlka raz a navždy zabudnúť, len čo ak sa do toho zamotá niečo také ako zradné srdce?
Ja viem, je to riadne strelené, ale rozmýšľali ste už niekedy nad tým, čo by bolo keby dievča v červenom vlk priťahoval až tak šialene, že by sa do tohto netvora zamilovalo? Ale až tak, že by ho bolelo čo i len pomyslenie na to, že ho môže hocikedy stratiť?
A čo vlk? Uvedomuje si, že je netvor, ktorý nevinnému dievčaťu len a len ubližuje? Prečo to vôbec robí? Prečo vedie taký život, aký vedie? Čo ho k tomu núti? Je za tým jeho desivá minulosť? Ako jeho minulý život ovplyvňuje ten súčasný? A nakoniec, môže sa démon ako on zamilovať do čistého a nevinného dievčaťa ako je jeho červená čiapočka?

Že sa vám tieto otázky zdajú tak trochu povedomé? Možno ste si ich niekedy aj sami položili. Možno aj vtedy, keď i ja – keď som prečítala slávnu triológu od E L Jamesovej, ktorú hádam ani predstavovať netreba.

Najviac sa mi žiadalo odpovedí po Päťdesiatich odtieňov sivej. Ten príbeh ma dostal a napäto som čakala čo bude s mladou sivou myškou Anastasiou Steelovou a viac než svojským milionárom Christianom Greyom ďalej.

Vtedy nebolo isté vôbec nič a človek chtiac nechtiac jednoducho po Päťdesiatich odtieňov temnoty stiahnuť musel. Každý chcel vedieť, ako chce priam diabolský dominant svoju krásnu, no predsa len nanič subku získať späť a otázka, či jej dá ten vanilkový vzťah, po ktorom tak bytostne túži, vŕtala v hlave každému.

Prišlo Päťdesiat odtieňov slobody a zrazu bolo všetkým všetko jasné ako facka. Greya láska načisto zmenila a Anastasia sa stala jeho milovanou manželkou. Všetko je tak, ako má byť, ale predýcha Christian aj skutočnosť, že čoskoro budú traja?

Koniec dobrý, všetko dobré, hovorí sa. Erotická romanca milionára a malej sivej myšky sa skončila a napísať niečo naviac by to mohlo len pokaziť, povedali by ste. A tu si pre nás E L James chystá veľké prekvapenie.

S románom Grey, ktorý dostal podtitul Päťdesiat odtieňov sivej očami Christiana Greya (ang. Grey z roku 2015, u nás 2016, 555 strán) sa vracia tam, kde sa to všetko začalo – do kancelárie Christiana Greya, kde s ním krásna Anastasia Steelová príde urobiť rozhovor.

Ak chcete zažiť tento ich príbeh plný drsnej erotickej zábavy, nad ktorou má moc iba rodiaca sa láska ešte raz, potom prosím. Štvrtá časť to celé neskazila, práve naopak. Ešte viac odhaľuje dušu démonického človeka, na ktorú vari len láska pozná liek.

Nič v ňom nechýba na to, aby sa príbeh modernej červenej čiapočky, čo sa zamilovala do démonického a veľmi huňatého vlka, dokonale zavŕšil. A možno aj nie.  Veď uvidíme, čo si na nás vymyslí E L James najbližšie…

Vaša Juli
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*