Tak trochu veselá príhoda na apríl

Veľký knižný hit a ja

Správny knihomoľ by mal mať oči na stopkách vždy a za každých okolností. Nič, čo sa deje v knižnom svete, by mu ujsť nemalo. Mal by sledovať knižný trh a vedieť o každej knihe, ktorá je vopred predurčená stať sa bestellerom. A ak už nie o každej, tak aspoň o takej, čo by mohla byť jeho šálka kávy.
Aj takto by mohol vyzerať správny knihomoľ, čo má nos večné strčený v knihe. Mal by sa riadiť celkom jednoduchým heslom: Nestačí len čítať jeden titul za druhým, ale knihy treba aj sledovať, aby sme nebodaj o nejaký ten knižný bombónik neprišli.
Mať oči na stopkách vyzerať síce jednoducho, no jednoduché to nie je. To by človek hádam už knihám musel venovať svoj profesijný život a hoci by to možno nejeden knihomoľ uvítal, nie každému sa to aj podarí a z času na čas mu nejaký ten knižný titul aj unikne. Tak ako sa to stalo aj mne.
Bola som ešte na výške, akurát v druhom ročníku. Nebol to veru ľahký ročník. Predmetov bolo viac ako dosť, na každom chceli seminárku a navyše jeden ťažký predmet zo zimy striedal ešte ťažší z leta. Naozaj toho bolo viac než dosť a každá z nás mala roboty vyše hlavy.
Na čítanie kníh som nemala ani pomyslenie. Aj to povinné, kedy sme mali na každý týždeň  zdolať jedného slovenského klasika, sa čítalo len tak, aby bolo. Mrzelo ma to síce, lebo našich majstrov pera fakt môžem, ale nedalo sa nič robiť. Jednoducho nebol čas.  

Najťažšia skúška sa blížila a ja som fakt sedela od rána do večera nad zadaniami. Večery som trávila väčšinou pri telke. Vtedy som konečne vypla a dokonale si oddýchla. A vtedy to prišlo.

Sobota večer, pol deviatej a televíznu premiéru mal film, nakrútený podľa svetového bestelleru posledných mesiacov. Už som o ňom niečo začula, no riešila som kopu iných vecí, tak som ho jednoducho prehliadla. Teraz prišla tá chvíľa, kedy som si mohla tento verím, že ešte dlho nesmrteľný príbeh naplno vychutnať.

Čo vám poviem, dostal ma. Jednoducho ma dostal presne tak, ako milióny knihomoľov po celom svete. Tento príbeh veľkej lásky sa mi dostal po prvých minútach hlboko pod kožu a ja som hltala doslova každú jednu scénku, čo sa mi zjavila pred očami.

Musela som ho pochváliť aj na facebooku, inak som nemohla. A tam ma kamoška podpichla, že kniha je ešte krajšia. Neváhala som ani chvíľu a už som si ju aj objednávala.

Prišla a hoci by bolo krásne pustiť sa do nej hneď, čakala som. Juli, až keď urobíš poslednú a najťažšiu skúšku, sľúbila som svojej knihomoľskej duši. Mala som skvelú motiváciu, učila som sa ostošesť.

Skúšku som zvládla a hneď na druhý deň som si sadla k knihe. Kamoška mala pravdu. Kniha bola oveľa krajšia ako film. V tie prázdniny som prečítala všetky tri jej pokračovania a nemohla som z toho príbehu. Bol úplne nádherný a doteraz mi spomienka naň vyčarí úsmev na tvári.

Nečudujte sa, bol to Twilight a nesmrteľná láska Belly a jej upíra Edwarda, ktorá mi takmer unikla. mi z toho leta spravila leto, na ktoré nezabudnem nikdy.

Súmrak, Nov, Zatmenie a Úsvit mám v knižnici ešte stále a upíria láska v nich mi raz a navždy ukázala, že aj magický svet nadprirodzených bytostí a ich ľúbostný život majú čosi do seba.

Vaša Juli
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*