Ako chutí slávny Hollywood?

Herečky a ich ťažké začiatky

Hollywood, dokonalá továreň na sny. Ak Amerika je už raz tou krajnou neobmedzených možností, tak Hollywood tou dokonalou továrňou na sny jednoducho musí byť. Presne na toto magické miesto dennodenne prichádzajú stovky mladých dievčat a chlapcov, ktorí sa túžia stať zo dňa na deň miláčikmi celej Ameriky.
Avšak presadiť sa v tvrdej konkurencii jednoduché vôbec nebude. Bude to oveľa tvrdší boj, akoby tí chlapci a tie dievčatá čakali. Byť hercom, či herečkou nie je len tak. Je to drina, ktorú nedá len tak hocikto a ten, kto utrpí porážkou, sa veľmi rád uspokojí aj s miestom v nejakom bare, len aby v Hollywoode mohol ostať.
Týmto trom dámam sa to akýmsi zázrakom podarilo. No ani jedna to nemala len tak zadarmo a miláčikom Ameriky sa z večera do rána nestala ľavou zadnou. Mali šťastie? Neviem. No je šťastím prinášať tie najkrutejšie obete, len aby sme slávili úspech? 

Marlene Diertichová: Berte len môj život

Túto knihu som dočítala len pred nedávnom. Dovtedy som o tejto slávnej herečke minulého storočia veľa nevedela, ba ani zďaleka som jej filmy nepoznala a ešte stále ich nepoznám. Ale jej životopis ma predsa len niečím dostal. Píše si ho sama, svojou vlastnou rukou a to z veľmi jednoduchého dôvodu: jej životopisci ju podľa vlastných slov sklamali, keď si o nej vymýšľali len samé klamstvá a nepravdivosti.

Šťastím jej kariéry možno bolo, že nezačínala v Hollywoode ako jej slávne kolegyne, ale v rodnom Nemecku. Avšak ani tu nemá mladá herečka na ružiach ustlané. V divadle sa neujme a kým nepríde film, čo ju vystrelí do nebies, nakrúca jeden film za druhým. Príde však Hollywood, kde začína svoju slávnu púť, ale musí sa zaobísť bez svojej dcérky, ktorá matke veľmi chýba.

Sidney Sheldon: Cudzia tvár v zrkadle

A teraz pozor, pretože prichádza strhujúci príbeh dvoch mladých ľudí, ktorí sa rozhodnú slávnu továreň na sny dobyť stoj čo stoj, hlavne ona. Komik Toby Temple, ktorému sa to podarí a preslávi sa v celej Amerike a jeho žena Jill, ktorá sa až takému úspechu tešiť nemôže.

Jej sny o kariére slávnej hereckej ikony sa rozplývajú, len čo vstúpi do Hollywoodu. Je nútená začínať s filmom nie práve najvhodnejším pre detského diváka a na vrchol sa dostáva len postupne. Tobby ju spoznáva ako malú hviezdičku, ktorá vstúpila do jeho programu, ona ho však berie jednoducho ako šancu, ktorú dosiaľ nikdy nemala.

Danielle Stell: Hviezda – tŕnistá cesta za šťastie

Opäť sa dostávame k knihe, ktorú sme tu už mali, ale nedá mi a jednoducho ju musím spomenúť aj teraz. Jej hrdinka Crystal má v Hollywoode na málo. Namiesto splneného sna, ktorý by si za svoj neľahký osud celkom iste zaslúžila, ju čaká len ďalšie peklo a ďalšia tvrdá skúška ohňom, ktorou si musí nežné dievčatko prejsť, aby sa dočkalo vytúženého šťastia.

Crystal sa v továrni na sny stane doslova otrokyňou jedného chlípneho a veru aj dosť pochybného producenta. Sladké rečičky plné nesplnených sľubov sa čoskoro menia na krutú reťaz, ktorá môže raz a navždy spútať láskavú dušu mladého dievčaťa.

Viem, viem, vzala som vám ilúzie o americkej továrne na sny. No tieto tri príbehy sú ako život sám. Byť hercom nie je ľahké a stať sa ním je o to ťažšie. Možno aj preto je toto povolanie také sladké. Lebo je za ním tvrdá drina, ktorá je napokon za každým jedným snom, čo sa nám rodí v duši. Nebojme sa ísť za ním..

Vaša Juli
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*