Vytopenie, opička, utopenec a piatok večer nuda nehrozí…

Dominik Dán: 

Smrť na druhom brehu

Je tmavá noc. Piatok sa pomaličky blíži k sobote a vy akurát nie ste na nejakej bláznivej oslave, kde sa skvelo bavíte. To môže byť len nuda, hovoríte si, teda ak na vás niekde vo vzdialenom kúte vašej mysle nestriehnu poriadne bujaré sny. 
No to ešte ani sami nevedia, že na ne akosi nezostane čas, lebo čírou náhodou vás vytopí, budete musieť letieť k jednej opici a nakoniec vás prekvapí ešte aj jeden takmer utopenec, ktorý vám poriadne zamotá hlavu.

Keby ste čo i len tušili, že je to len začiatok bláznivých udalostí, veru by ste si čo možno najrýchlejšie zbalili kufre a odišli niekam na dovolenku.

Že neexistuje, aby vás jedna piatková noc takto vykoľajila? Nuž, ak práve nerobíte na oddelení vrážd a za trest vás nenechajú slúžiť práve z piatka na sobotu, nemusíte sa veľmi čoho báť.

Ak vás náhodou nevytopí suseda, či neohrozuje nejaká tá opička, ste z toho vonku, iba ak by ste si dali pár chutných utopencov…

Detektívi z oddelenia vrážd Richard Krauz a Chosé Fischer také šťastie nemajú. Za jednu po papuli väčšiemu zvieraťu než títo dvaja pešiaci schytali nočnú v tom najneobľúbenejšom čas. A tak kým sa ich usilovní kolegovia venujú v piatok večer svojím partnerom a užívajú si pohodlie domova, oni dvaja riešia nie jeden, ale až tri nemalé problémy.

Všetko sa to deje v najnovšom krimi románe Dominika Dána Smrť na druhom brehu, ktorý vyšiel len pár dní pred Vianocami 2016. Román má 319 strán a v marci 1994, kedy sa tento príbeh odohráva, sa v Našom mieste objasňuje až päť nie veľmi poctivých praktík…

To vytopenie kancelárii oddelenia vrážd by sa dalo vydržať, teda pokiaľ chalani dostanú dáždniky alebo pršiplášte, aby ani náhodou nezmokli.

Ale keď ich zavolajú k prípadu jedného opilca, ktorý bol taký láskavý k svojmu otcovi a celého dobitého ho vyhodil z bytu, nech si ho berie sanitka, začína ísť naozaj do tuhého. Vzorný synček sa v byte zamkne a je na dvoch parťákov z mord partie, aby ho odtiaľ vytiahli…

Ešte sa z toho ani poriadne nespamätajú a už ich aj volajú k utopencovi na druhom brehu Moravy. Vyzerá to celkom jednoducho, ale také jednoduché to nie je ani zďaleka. Ten utopenec totiž vôbec nevyzerá ako utopenec a hoci je tam pekných pár mesiacov, zdá sa, že vôbec nikomu nechýba…

Ľahké to nemajú ani Hanzel s Burgerom, za ktorým prichádza susedka. Má strach o dcéru, ktorá sa začala správať fakt divne. Dala výpoveď v práci a začala robiť v kasíne krupierku. Keď príde domov opitá, starostlivá matka jej prehrabe kabelku a čo tam nájde? Pištoľ a slušný obnos peňazí, ktoré dievča poctivou prácou zarobí nemohlo…

Problémy sú aj doma. Ktosi im totiž kazí jednu akciu za druhou. O tom, že to je niekto z ich vlastných radov, niet pochýb a opäť je na našich detektívov, aby odhalili, kto je taký milý a podsvetiu odkrýva policajné karty.

Môže mať toto všetko jedného spoločného menovateľa? Ak si raz Richard Krauz zráta dve a dve a spojí si to s bývalými kamošmi, ktorí sa ocitli na druhom brehu, všetko je možné. Aj to, že sa tu pečie niečo poriadne veľké…

Bojím sa, ľudkovia moji, bojím sa, že som v tých dánovkách až po uši. Túto som fakt kúpila pre maminu, ale po pár stránok dostala aj mňa. Ide z toho napätie a dychtivo čakáte, čo na vás vyskočí z ďalšej stránky.

A ešte niečo, v marci 1994 som mala štyri a pol aj niečo. Neviem, čo sa dialo, ale ak skutočne to, čo sa deje v najnovšom krimi románe Dominika Dána Smrť na druhom brehu, muselo to byť teda v Našom meste, čiže v Bratislave poriadne divoké.

Dychtivé pátranie 
praje Juli
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*