Osudová láska, zrodená v jeden svadobný deň

Danielle Stell: 

Hviezda – Tŕnistá cesta za slávou

Láska prichádza skoro vždy, keď ju ani len nečakáme. Bolo to na svadbe jej sestry a vojaka z jeho oddielu z druhej svetovej vojny. Bol už pokoj zbraniam, keď prišiel na ich ranč poblahoželať mladému vojakovi, s ktorým slúžiť v Tichomorí. Našiel tam však ju. 
Mala štrnásť, on dvadsaťosem. Bola krásna, inteligentná, mala dušu širšiu ako oceán a snívala o kariére herečky. A hoci ho zaujala na prvý pohľad, ani vo sne mu nenapadlo, že by toto dievčatko mohlo byť jeho osudovou láskou…
Vyzerá to ako ďalší z osudových príbehov veľkej lásky, a veruže aj je. Do rúk sa mi dostal už pred pár mesiacmi, no úplne ma chytil za srdce. Dnes by sa asi hlavný hrdina dostal do veru poriadnych problémov za lásku ku mladistvej, ale na sklonku štyridsiatich rokov minulého storočia na jednom z typických amerických rančov a s hlavne primeranou dávkou ľúbostnej rojčivosti, to vyznelo celkom nevinne.

Za takým príbehom veľkej osudovej lásky, by mal stáť aj veľký majster pera, poviete si. Možno vás ani veľmi neprekvapí, že ide o ďalšie dielo slávnej americkej spisovateľky a znalkyni ženských sŕdc, Danielle Stell. Reč je o jej románu Star, čiže Hviezda – Tŕnistá cesta za slávou z roku 1990 (román má 287 strán).

Keď sa mladá Crystal v deň svadby svojej sestry zobudí, ešte netuší, že to bude aj jej veľký deň, že spozná svoju veľkú lásku a že sa všetko rázom zmení. Netuší to veru ani Spencer, keď si k tejto nádejnej herečke, ktorej sa mimochodom zapáči, prisadne a v rozhovore s ňou zabudne vari na celý svet.

Načo však zabudnúť nemôže, je práve ten rozhovor, tá chvíľa s dievčaťom, ktoré je primladé na to, aby sa o ňu mohol uchádzať. Navyše aj keby mohol, nemal by to veru ľahké. Jednoduché, rojčivé dievča s nie príliš jednoduchým osudom, by asi veľmi nezapadlo do úlohy elegantnej nevesty, akú si po jeho boku vždy predstavovala jeho rodina.

Na túto úlohu sa skôr hodí Elizabeth, dcéra z dobrej a slušnej rodiny, ktorej vplyv siaha až na najvyššie miesta. Práve ju sa rozhodne Spencer požiadať o ruku, no len čo ešte pred svadbou stretne svoju sladkú už dospelú Crystal, pochopí, že nerobí dobre. No ambiciózni kamoši radia, aby na svoju lásku zabudol.

Úbohá Crystal si od ich posledného stretnutia dosť vytrpela a to, že sa Spencer do jej života vracia, jej pripadá ako krásny sen. Stane sa jeho milenkou, no po krátkej ľúbostnej romanci ho opäť kvôli Vietmanu stráca.

Tu prichádza na rad jej veľký sen a mladé dievča odchádza do Hollywodu, aby si ho splnila. V tejto veľkolepej továrni na sny ju však nič dobré nečaká a dievčina len teraz bude musieť poriadne zabojovať, aby aj ona mala dôvod na úsmev.

Je to veru cesta plná tŕňov, ktoré na hrdinov číhajú doslova na každom kroku. Jej herecké sny sa nie vždy prekrývajú s politickými ambiciámi jeho rodiny, ktorých terčom sa ako naschvál stáva práve on.

Niekde v strede je však ich veľká osudová láska, zrodená v jeden svadobný deň, aby priniesla bolesť, žiaľ i smútok, ale i nesmierne šťastie v tak zriedkavých ukradnutých chvíľkach…

Vaša Juli
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*