Má žena moc svoje srdce oklamať? Tu sú dva dôkazy, že nie…

Dvakrát milovaná & Jediná noc

Vzťahy. Sú komplikované, sú trpké, prinášajú dilemy a nakoniec človeka vedia aj poriadne potrápiť. Hlavne, ak sú v tom vzťahu nie dvaja, ale až traja, to je vám hotová katastrofa a je úplne jedno, či sú v tom dve ženy a jeden muž alebo jednu ženu trápia až dvaja muži tak ako aj v dvoch jedinečných historických románoch. Čo keby sa niečo také stalo práve vám?
Čo keby ste tak boli ženou, ktorej snúbenec zahynul na vojnovom poli? Cítite sa naozajstnou vdovou, dvere svojej komnaty na bratovom zámku zatvárate pred svetom a jediné po čom túžite, je zostať celý život v ústraní. Len horko – ťažko vás vytiahnu na akýsi bál, kde už čaká kamarát z detstva, aby vám raz a navždy ukázal, kto je pánom vášho srdca. Ako sa potom zvítate s vaším domnele zosnulým snúbencom, ktorý sa jedného dňa vo vašom salóne zjaví živý a v celkom dobre kondícii?

A teraz z vás je hrdinka románu, ktorý veľmi milo prekvapuje. Ste teda ženou, ktorá po dlhých mesiacoch konečne uverila, že je vdovou. Svojho manžela, ktorého ste milovali dobreže nie od detských čias, ste stratili na mori. Zostalo po ňom malé bábo a kamarát, ktorého pomoc vám uľahčuje život. Keď vás požiada o ruku, neváhate ani chvíľu a skôr z vďačnosti ako z lásky po druhý raz si dáte nasadiť čepiec. Lenže naozaj je pravda, že váš manžel, vaša jediná láska, zahynul? Nestal sa len hrozný omyl, ktorý vo vašom živote spôsobí jeden obrovský zmätok?

Smrť milovaného, či smrť toho, komu je deva z vlastnej vôle sľúbená – to si na vlastnej koži prežili aj hrdinky dvoch dojemných historických románov.

Jedna svoj smútok prežíva v blízkosti londýnskej spoločnosti, tá druhá na malebnom ostrove menom Nantucket, kde sa život obyvateľov točí najmä okolo velerýb.

Jedna je sestrou divokých veľmožov a jej domovom je zámok, tá druhá s päťročným synčekom býva v malom domčeku.

Tá prvá smúti, presvedčená, že jej mladý život už skončil. Tá druhá sa stane ženou iného, no milovať ho tak ako svojho prvého muža predsa len nedokáže.

V oboch prípadoch by bolo čo dychtivo sledovať aj keby ich autorky ešte viac nezamotali. No Tracy Ann Warrenová v románe Jediná noc z roku 2014 (ang. Wicked Delights of a Bridal Bed z roku 2010 – 256 strán) svoju hrdinku krásnu Mallory dostáva do delikátnej situácie s dlhoročným priateľom Adamom Greshom, aby jej tak pomohla uvedomiť si, kto je jej pravou láskou.

Úplne inak to rieši Lavryne Spencerová v románe Dvakrát milovaná z roku 1997 (ang. Twice Lowed z roku 1984 – 316 strán).  Z pokojného manželstva s kamarátom Danom svoju hrdinku Lauru vyruší príchodom Ryea, jej manžela, o ktorom si myslela, že zahynul. Nezahynul však, len stroskotal. Teraz sa vracia a milovanú manželku nachádza vydatú za svojho najlepšieho priateľa. Milovanej ženy sa však vzdať nechce a Laura, ktorej synček za svojho otca pokladá Dana, sa jednoducho musí rozhodnúť. No nech porovnáva ako porovnáva, Dan Ryea v jej srdci tak ako ani v detstve, ani teraz tromfnúť nedokáže…

O románe Jediná noc, no i o románe Dvakrát milovaná by sa dalo popísať ešte strašne veľa. Sú to dva naozaj veľmi zaujímavé a aj napínavé príbehy, v ktorých láska a rozum zvádzajú vášnivé súboje. Čím sú také výnimočné? Azda tým, že i napriek rovnakému osudu hlavných hrdiniek, dokážu byť také rozdielne, až sa budete čudovať…

V čom? Skúste si nájsť čas vyhľadať a prečítať si ich oba a uvidíte, že práva láska sa môže skrývať naozaj kdekoľvek a ani žena nemá moc svoje srdce oklamať 😊

Krásne zážitky s knihou
vaša Juli

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*